Medinių langų priežiūra

Medinių langų priežiūramediniu-langu-prieziura

Medinių langų priežiūra būtina norint, medinis langas neprarastų visų savo funkcijų ir izoliacinių savybių. Norėdami išlaikyti savo langus gražius ir nepažeistus, jūs privalote lako ar dažų dangą prižiūrėti kiekvienais metais – valyti juos naudojant medžio dangų priežiūros priemones. Mažiausiai du kartus per metus nuo langų paviršių nuvalykite dulkes ir nešvarumus. Jų nenuvalius gali atsirasti pelėsis ir kerpės. Mediniai langai gali būti valomi vandeniu su muilu arba baldų valikliais, kurie skirti dažytų paviršių valymui. Renkant valymo priemonę būtina atkreipti dėmesį, kad sudėtyje nebūtų abrazivinių medžiagų, cheminių tirpiklių ir panašių medžiagų. Kadangi po tokio cheminio valymo gali būti pažeista medinio lango lako danga, langas gali prarasti spalvą ir savo grožį. Pastovus lango apkaustų pažymėtų vietų sutepimas tepalu* užtikrina lengvą funkcionavimą ir padeda išvengti pirmalaikio lango apkaustų susidėvėjimo. Taip pat patartina reguliariai patikrinti varžtų stabilumą, esant reikalui juos tvirtai prisukti ar pakeisti.

Medinių langų tarpinių ir nubėgimo kanalų priežiūra

Medinių langų priežiūra tai ne tik langų valymas, būtinai nuvalykite ir langų tarpines. Įvairios šiukšlės gali jas suplėšyti arba deformuoti. Apžiūrėdami ir valydami lango tarpines, atvėrę varčią, nesunkiai patikrinsite ar nėra užsikimšusios lango kondensato nubėgimo ertmės, kurios yra aliuminėje nuolajoje, pritvirtintoje ant lango staktos apačios. Jeigu ertmėse yra šiukšlių, purvo, būtinai jį išvalykite, kad patekęs vanduo išbėgtų į išorę, priešingu atveju, jis gali kauptis ant lango rėmo ir ir bėgs į patalpų vidų. Jeigu šios ertmės yra užkimštos, tarp rėmo ir stiklo paketo kaupiasi vanduo. Ilgainiui lango stiklo paketas mirkdamas vandenyje pradeda rasoti tarp stiklų, oksiduojasi selektyvinė danga, atsiranda dėmių. Be to, besikaupiantis vanduo drėkina lango rėmą, jis pradeda pūti.

Medinių langų profilaktinė priežiūramediniu-langu-montavimas

Kad mediniai langai tarnautų ilgai prieš žiemą ir po žiemos, reikia atlikti medinių langų profilaktiką. Sutepti medinių langų guminės tarpines, kadangi nuo oro temperatūros kitimų guma sukietėja. Medinių langų tarpinės minkštumą padės atgauti paprastas vazelinas.
Reikia tepalu sutepti langų apkaustus, atidarykite langą ir ant furnitūros mechanizmo matysite  pažymėtas vietas kurias reikia sutepti.
Jeigu pastebėjote, kad langas šiek tiek sunkiau atsidaro arba užsidaro, reiškia jį reikia pareguliuoti. Geriausia, kad medinio lango reguliavimą atliktų specialistas. Mūsų mediniai langai turi garantinį laikotarpį, per kurį ši procedūra bus atlikta nemokamai. Susisiekite su mumis ir suderinkite meistro atvykimo datą ir laiką.